Doğa Grup

Başta eğitim olmak üzere demir-çelik, gayrimenkul, girişim, bilişim, süt ürünleri-hayvancılık, sağlık ve turizm gibi farklı sektörlerde otuzun üzerinde ayrı yatırıma sahip olan iş adamı Sayın Fethi Şimşek, holdingleşme sürecinde tüm ticari markalarının ortak bir çatı marka altında birleştirildiği temiz, çağdaş ve yapılanmanın büyüklüğüne yakışır bir kurum kimliği tasarımı talebi ile konkur açtırmıştır.

Yedi ayrı reklam ajansı ile rekabet halinde süren konkur aşamasında Koridor Kurumsal İletişim Ajansı ”Doğa Grup” markası ve özgün görsel kimlik tasarımı ile çözüm ortağı olarak tercih edilmiştir.

Kasım 2011 itibariyle başlayan çözüm ortaklığı çerçevesinde Doğa Grup’a ait logo, kurumsal slogan, kurumsal web sitesi, kurumsal tanıtım kataloğu ve kurumsal kimlik kılavuzu çalışmaları ve muhteviyatındaki tüm yazılı metinler tarafımızca hazırlanmıştır. 

Doğa Grup’un kurulumu ile birlikte eş zamanlı olarak yürütülen ” Doğa Eğitim Vakfı” ve ”Doğa Girişim” yapılanmalarına ilişkin kurumsal kimlik tasarımları tarafımızca yapılmıştır.

Doğa Grup ve nezdinde temsil edilen tüm markaların yer aldığı beş dakikalık bir kurumsal tanıtım filminin prodüksiyon, senaryo, yönetmenlik montaj, kurgu, müzik, efekt ve Türkçe/İngilizce seslendirmeleri tarafımızca hazırlanmıştır. 

VERİLEN AJANS HİZMETLERİ
— Marka Konumlandırma
— Kurumsal Kimlik Tasarımı
— Kurumsal Kimlik Kılavuzu
— Kurumsal Tanıtım Filmi
— Kurumsal Web Siteleri
— Kurumsal Alt Markalar
KREATİF TALEP
Kurumun yatırımları arasında en popüler marka olan Doğa Kolejleri markasının güçlü kamuoyu algısından istifade edilerek, diğer tüm yatırımların kimliklerinin aynen muhafaza edildiği bütünleştirici bir çatı markanın konumlandırılması ve kurumsallaştırılması.