ERA Teknik Koleji

Ülkemizde 2013 yılı itibariyle başlayan dersanelerin dönüşüm sürecinde Fatih ve Kültür gibi çok şubeli dersanelere sahip olan müşterimizin örgün eğitime geçiş amacıyla başlattıkları ilk girişimleri Meslek Lisesi yatırımı olmuştur.

Yeni bir marka altında lanse edilecek Meslek Lisesi çalışması için ilk adımımız, Meslek Liseleri’nin dönem konjonktürü içerisindeki itibarsız algısını, Meslek Lisesi yerine Teknik Kolej tanımını getirerek, yeni ve nitelikli yatırımın misyon ve vizyonunu taşıyabilecek nitelikte bir tarifle değiştirmek olmuştur. Tarafımızca Türkiye’nin ilk Teknik Koleji olarak tanımı yapılan eğitim kurumları için önerdiğimiz marka seçenekleri arasından, yeni bir çağ, devran anlamına gelen ”ERA” müşterimizce onaylanmıştır. ERA teriminin tüm Türkçe sözlüklerde yer almadığının bilincinde olan ajansımız, ERA terimini kendi anlamının yanı sıra Eğitimde Rasyonalite Akademisi tanımının kısaltması olarak da tarif ederek, MEB tarafından onaylanmasına aracılık etmiştir.

Eğitimde Rasyonalite konsepti hali hazırda dersanecilikle angaje olan yatırımcımızın işletme biçimini oluşturan ” sonuç odaklı eğitim ” felsefesindeki kurumsal yapılanmasının, geliştirilerek örgün eğitime taşınmasına doğal bir yol çizmiştir.

Bu konsept çerçevesinde ERA Teknik Kolejleri’nin kurumsal sloganı ”Eğitimde Rasyonel Gelişim Çağı” olarak belirlenmiştir.

ERA terimini sembolik olarak ifade etmek için, uzayda varlığı temsil eden üç noktanın (x,y,z) uzamsal devinimiyle oluşan özgün ”e” harfi ile logolaştırılmıştır. Kurumun renkler ise Teknik Kolej yada geleneksel tabiriyle Meslek Liselerini hayatın ara renkleri olarak ön gören bir felsefeyle, üç ara renk olan turuncu, yeşil ve mor ile kurumsallaşmıştır.

Kurumun eğitim vizyonunu oluşturan Mesleki Eğitim, Teknik İngilizce ve  Uluslararası Akreditibilite temel vaatleri ”3 altın bilezik takarım, hayatıma fark katarım”  tanıtım sloganı altında sektöre lanse edilmiştir. Kurumsal marka sürecinin yanı sıra mimari sürecede yön veren ajansımız, ERA tanımlamasıyla oluşturduğu füturistik konsepti, profesyonel kreatif brieflerle doğru bir mimari atölyeye aktararak; misyonu, vizyonu, hedefleri, ilkeleri, eğitim sistemi ve eğitim kampüsleriyle kendi bütünselliği içerisinde dört dörtlük bir yatırımın kurumsal iletişim sürecini başarıyla sürdürmüştür.

VERİLEN AJANS HİZMETLERİ
— Marka Konumlandırma
— Kurumsal Kimlik Tasarımı
— Kurumsal Kimlik Kılavuzu
— Kurumsal Web Siteleri
KREATİF TALEP
Dersaneden örgün eğitime yeni ve uygun bir marka çatısı altında dönüşüm.